» Aktualności
» Dokumenty
» Motyli Wolontariat
» Niepodległej
» W szkole
» 100 lat stawiszyńskiej szkoły
» Sport
» Nauczyciele
» Uczniowie
» Osiągnięcia
» Projekty edukacyjne
» Samorząd Uczniowski
» Tu byliśmy
» Festyny szkolne
» Biblioteka
» Szkoła bez przemocy
» Szkoła humanitarna
» Outdoor
» Hala sportowa
» Rada Rodziców
» Erasmus Plus.::Zespół Szkół::.
w Stawiszynie
62-820 Stawiszyn
Szkolna 8

» Aktualności » Niepodległej » Sport » Uczniowie » Osiągnięcia » Outdoor » Erasmus Plus
 START > Aktualności > Rok Szkolny 2017/2018 > Noc z Pluszowym Misiem

                                                                  Noc z Pluszowym Misiem

    24 listopada 2017r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowaliśmy w naszej szkole ,,Noc z Pluszowym Misiem”, w której wzięli udział wszyscy uczniowie klas młodszych. Przez cały tydzień poprzedzający święto dzieci przynosiły swoje ukochane pluszaki do szkoły, malowały kolorowanki oraz wykonywały kartki z życzeniami dla swoich misiów, ponieważ  zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat. To nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy i  pomagają zasypiać. Dlatego głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć integracji dzieci  7, 8 i 9-letnich  poprzez wspólną zabawę oraz przypomnienie, jak ważny jest prawdziwy przyjaciel. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś- przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany, któremu powierzamy swoje sekrety i który  nas chroni od zła i niebezpieczeństw.
       Zabawę w sali gimnastycznej zaczęliśmy od powitania zaproszonych gości: pani Małgorzaty Kraszkiewicz metodyk edukacji wczesnoszkolnej, pani dyrektor szkoły Joanny Woszczyk oraz pani wicedyrektor Ewy Nowackiej oraz gościa specjalnego - ogromnego misia, który został wniesiony przez uczniów z klasy  III. Następnie dzieci wysłuchały historii powstania  Dnia Pluszowego Misia oraz wzięły udział w następujących zabawach  i konkursach:  wymieniały imiona sławnych misiów, bohaterów bajek i książek, improwizowały  ruchem  oraz symboliką ciała do wiersza pt: ,,Koło pieca siedzi miś”       czytanego  przez panią dyrektor Joannę Woszczyk, lizały miód z talerzyków bez użycia rąk,
spacerowały na czworakach z misiem na plecach, rysowały kredą  misia  z zawiązanymi oczami, wysłuchały fragmentu książki ,,Kubusia Puchatka” czytanego przez panią metodyk Małgorzatę Kraszkiewicz, wysłuchały wiadomości o życiu niedźwiedzi brunatnych oraz  rozwiązały test przyrodniczy, skakały we workach jak tygryski, układały puzzle przedstawiające misie, rysowały wspólnie kolorową kredą postacie ukochanych misiów na kilkumetrowych arkuszach papieru. Dzieciom towarzyszyły żywe maskotki , które również podziwiały piękne prace plastyczne.
Na koniec był słodki poczęstunek, wspólne tańce oraz pamiątkowe zdjęcia.  Uczniowie zaśpiewali piosenkę ,,Stary niedźwiedź mocno śpi”, po czym podrzucali swoje misie jak najwyżej. Zabawy w sali upłynęły w bardzo sympatycznej, ciepłej i przyjacielskiej atmosferze, po czym wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, w których nocowali. Okazało się, że dla większości uczniów był to pierwszy nocleg poza domem. Po zjedzeniu kolacji, czynnościach higienicznych dzieci ułożyły się w śpiworach, porozmawiały, obejrzały bajeczki   i zasnęły. Pobudka była o 6.00 rano, uroczyste podsumowanie oraz wręczenie dyplomów ,,Przyjaciół Pluszowego Misia”. Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy zgodnie, że świat bez przyjaciół tych pluszowych i tych prawdziwych  byłby bardzo ubogi. Podczas Nocy z Pluszowym Misiem dzieci czuły się bezpiecznie, cały czas się uśmiechały i bardzo się ze sobą zintegrowały, czego dowodem było ciągle powtarzane pytanie: ,,Kiedy będziemy spać ponownie w szkole?”.        
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok, bo możemy z pewnością stwierdzić, że nasze cele zostały zrealizowane.
Dziękujemy bardzo rodzicom za zaufanie, jakim nas obdarzyli powierzając nam swoje ,,UKOCHANE MISIAKI” Noc z Pluszowym Misiem zorganizował zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.